VYBÍRÁME TAPETY NA ZEĎ

VÝHODY A NEVÝHODY JEDNOTLIVÝCH DRUHŮ TAPETY NA ZEĎ

Papírové tapety na zeď

Papírové tapety na zeď obyčejně bývají nejlevnější.

Nevýhodou je, že se s nimi hůř pracuje (musejí se provlhčovat, lepidlo se nanáší na tapetu) a bývají mechanicky i světelně méně odolné, než jiné druhy tapet. Při nesprávném postupu se někdy papírové tapety na zeď mohou i srazit. Nebývají omyvatelné a nehodí se do vlhkého prostředí. Papírové tapety většinou ani neumějí zakrýt nedokonalosti podkladu, proto stěny musejí být pro tapetování dokonale připravené.

Vliesové tapety na zeď

Vliesové tapety na zeď jsou omyvatelné, stálobarevné, rozměrově stabilní a vynikají výbornou propustností vzduchu a vodní páry. Dají se proto použít i ve vlhčím prostředí. Některé vliesové tapety na zeď navíc dokáží samy trvale překlenout síťové trhlinky ve zdivu a většinou bývají i obtížně zápalné. Výhodou vliesové tapety na zeď je i snadná manipulace - lepidlo se většinou nanáší na stěnu. Rovněž odstraňování vliesové tapety bývá jednodušší, než například u papírové tapety.

Nevýhodou vliesové tapety na zeď obvykle bývá její vyšší cena.

VYBÍRÁME TAPETY NA ZEĎ

Vinylové tapety na zeď

Vinylové tapety na zeď vynikají svou odolností, stálobarevností, bývají snadno omyvatelné a udržovatelné. Tyto tapety se proto hodí i do více zatěžovaných interiérů. Dají se lepit na různé povrchy a dobře zakryjí i drobné nedokonalosti na stěně.

Nevýhodou vinylových tapet bývá jejich vyšší cena. Oproti vliesovým tapetám navíc tak dobře nepropouštějí vzduch a vodní páry, nejsou proto vhodné na vlhké stěny.

VYBÍRÁME TAPETY NA ZEĎ

zpět nahoru© 2012 MARF reklamní agentura, grafické studio a tvorba webových stránek